USKLADIMO FREKVENCIJE

Učionica budućnosti

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

 

Vlada Republike Hrvatske uložila je u obnovu 12 školskih objekata koji se nalaze na području stradalom u poplavi 11 milijuna kuna, a obnova škole u Gunji bio je jedan od prioriteta države.

Paralelno s radovima na sanaciji školske zgrade u koju se vratila većina učenika, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet pokrenuli su akciju obnove računalno-komunikacijske infrastrukture. Zahvaljujući tome OŠ Antuna i Stjepana Radića u Gunji u novu školsku godinu ulazi kao jedna od najmodernijih u državi. 

Učionica budućnosti temelji se na primjeni naprednih hardverskih i softverskih tehnoloških rješenja u klasičnim učionicama. Rješenje omogućava izvođenje interaktivne nastave, korištenje nastavnih materijala u elektroničkom formatu poput e-udžbenika, prezentacija, video-filmova, ali i provođenje dinamičkih testova i kvizova znanja, praćenje aktivnosti pojedinog učenika te analizu aktivnosti i rezultata ispita.

Hitovi: 1741