USKLADIMO FREKVENCIJE

Problemi s odašiljačem HRŽ-a

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Posljednji dana brojni slušatelji Hrvatskog radija Županja interesirali su se što se događa u eteru na 97,5 megaherca, obzirom na kratkotrajne prekide i šumove u emitiranju programa. Kako je pojasnio voditelj radijske tehnike Zlatko Župarić-Aničić, u ponedjeljak, 28. srpnja oko 19 sati prestao je raditi jedini odašiljač Hrvatskog radija Županja, te se to  automatski manifestiralo na izostajanje pokrivanja frekvencije od 97,5 MhZ, što znači da slušatelji više nisu mogli slušati program Hrvatskog radija Županja.

„Kvar se pokazao složenim, naime nastradao nam je antenski sustav,i pojedini uređaji unutar odašiljača, popravak je zahtijevao vrijeme i tražio sam  kakvo-takvo rješenje da se nastavi rad s pričuvnom opremom koja nema tehničke reference osnovne odašiljačke jedinice.Trenutačno radimo s izračenom snagom od 120 wati, dok inače osnovni odašiljač  zrači snagom od 830 wati, što je oko sedam  puta slabije, pa  je automatski i za toliko manja čujnost Hrvatskog radija Županja.“ naglasio je voditelj radijske tehnike Zlatko Župarić-Aničić , te najavio da se nakon  otklanjanja uočenih kvarova ( koji nisu mali) snaga zračenja od 830 wati i stara čujnost Hrvatskog radija  Županja vraćaju tijekom subote 09.08.2014. Uz ovo pojašnjenje voditelja tehnike HRŽ-a Zlatka Župarića-Aničića, dodajemo i zahvalu svima s kojima je posljednja dva tjedna Hrvatski radio Županja kontaktirao radi što bržeg i efikasnijeg rješenja nastalog problema. Zahvalu upućujemo i brojnim slušateljima koji su se zanimali za novonastalu situaciju, te zahvaljujemo na razumijevanju!

Z.Knežević

Hitovi: 1949