USKLADIMO FREKVENCIJE

A kilometre nisu zbrajali

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

O svemu što se na području županjske Posavine, pogođene katastrofalnim poplavama, događalo proteklih dana i tjedana još će se dugo govoriti. A svakodnevno se, u pričama, saznaju i detalji koji doista malo-pomalo otkrivaju dobre ljude, heroje, junake. Takvih je u Županji puno, pa među brojnima svakako treba spomenuti i djelatnike sanitetskog prijevoza Doma zdravlja Županja, koji su u suradnji s djelatnicima Zavoda za hitnu medicinu Vukovarsko-srijemske županije, prevozili stare i nemoćne, prenosili ih i smještali s ugroženih i poplavljenih područja....Bili su to dani i noći gdje se nisu mjerili kilometri već minute potrebne da bi se spasio ljudski život....Neki od njih, poput vozača Miroslava Bilića i Ive Galovića tek sada su postali svjesni što se događalo, koliko su ljudi prevezli na sigurno, koliko su kilometara prešli....Možda je to njihov neposredni voditelj Franjo Šerbetar i uspio izračunati, u predahu nakon brojnih relacija. A njihove kolegice, medicinske sestre u sanitetskom prijevozu,u ove dane nakon poplava samo su kratko rekle: spasiti ljudski život naš je prioritet....Na tome su im mnogi već zahvalili i stisli ruku,poput ravnateljice Doma zdravlja Županja Luce Lešić. Zahvala je stigla i od Ljubice Čolakovac, vlasnice Doma za starije i nemoćne Svjetlost Gradište, jer svojim su angažmanom u kriznoj situaciji upravo donijeli svjetlost svima koje su brzo i ažurno prevezli i smjestili....

Z.K.

Hitovi: 2539