USKLADIMO FREKVENCIJE

Zlatna misa mons. dr. Mate Zovkića

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Zlatna misa mons. dr. Mate Zovkića"Zahvalan sam Bogu da sam sve ove godine ustrajao, da sam bio koristan član svoje biskupije, svoga naroda i svoje države i da sam mogao sada pokazati:divno je biti osoba u duhovnom pozivu." istaknuo je u župi sv.Nikole Tavelića u Županji mons. dr. Mato Zovkić, umirovljeni svećenik vrhbosanske nadbiskupije koji je slavio zlatnu misu.

 

Mons.dr. Mato Zovkić, svećenik vrhbosanske nadbiskupije, prelat svete Stolice, umirovljeni kanonik i profesor teologije mladu je misu slavio 14.srpnja 1963. godine u Gradištu, dok je zlatni jubilej, 50 godina misništva, proslavio svečanim euharistijskim slavljem kojim je predsjedao mons.dr. Marin Srakić, umirovljeni đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit. Jubilarac je zahvalio svima koji su mu pomogli u organizaciji zlatne mise, naročito svojoj sestri Mariji Zovkić, koja je redovnica, članica Družbe Karmelićanki srca Isusova sa sjedištem u Zagrebu i koja je planirala liturgijski dio, te domaćinu, vlč. Marku Peuliću, župniku župe sv.Nikole Tavelića i dekanu županjskog dekanata.

Z.Knežević

 

Hitovi: 6350