USKLADIMO FREKVENCIJE

Preminuo Branko Tušek

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

Proslavile su ove godine Humane zvijezde Hrvatske punih 15 godina djelovanja, a 27.svibnja i njih i nas napustio je u 66.godini Branko Tušek, predsjednik ove udruge, Županjac, čovjek....Ne znamo ni sami koliko smo razgovora za HRŽ s njim snimili, realizirali i emitirali, ali znamo da je u svakome isticao kako su Humane zvijezde Hrvatske jedina udruga na području Hrvatske koja se ne financira iz državnog proračuna...Kroz 125 nogometnih utakmica prikupili su više od 8 milijuna kuna i za svaku je utakmicu rekao kako im je cilj druženje i pomoć, naročito djeci u potrebi...Branko Tušek je bio nekadašnji saborski zastupnik SDP-a, političke stranke koju je u Županji zajedno s kolegicama i kolegama i osnovao. Također, obnašao je i dužnost predsjednika Županijske organizacije SDP-a Vukovarsko-srijemske županije. Bivši predsjednik RH Ivo Josipović imenovao ga je povjerenikom za sport. U lipnju 2018. predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović uručila je Humanim zvijezdama Hrvatske Povelju Republike Hrvatske za izniman i nesebičan doprinos u humanitarnom djelovanju, te osobito za pružanje pomoći djeci i mladima. "Naš cilj i jeste pomoći mladima, pomoći djeci....zato sve ovo i radimo." isticao je Branko Tušek u brojnim razgovorima koje smo vodili za eter Hrvatskog radija Županja...Hvala mu na svemu i laka mu bila ova hrvatska gruda....

 

 

Hitovi: 231