USKLADIMO FREKVENCIJE

Povećan broj intervencija u Hitnoj pomoći

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Zbog visokih temperatura povećan je broj intervencija Hitne pomoći u Županji .

Građani su zbog vrućina povećano tražili pomoć zbog malaksalosti,, glavobolje, slabosti, sunčanice, dehidracije.

"Uglavnom se pridržaju naših savjeta kada su ekstremno visoke temperature, kako je to bilo jučer. No čim je temperatura oko ili malo iznad 30 stupnjeva to zanemare, npr. rade u vrtu i slično, što ih često i prevari i dovede do zdravstvenih problema. Stoga, treba slušati savjete , ne izlaziti i u najtoplijem dijelu dana, uzimati dovoljno tekućine i laganu hranu , nositi prozračnu i široku odjeću i poduzimati sve ostale mjere za zaštitu od vrućine, kaže dežurna liječnica dr. Ana Balog, te napominje kako je u posljednje vrijeme bilo i nekoliko težih slučajeva , odnosno pacijenata koji su doživjeli srčani ili moždani udar. Stoga, opreza nikada dosta...

Hitovi: 412