USKLADIMO FREKVENCIJE

Virus Zapadnog Nila: Troje oboljelih iz Vukovarsko-srijemske županije

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Od pojave prvooboljelih od bolesti Zapadnog Nila na području Hrvatske početkom srpnja  bolest je laboratorijski potvrđena u ukupno 39 osoba.

Većina oboljelih osoba (35) je zaražena na području sjeverozapadnog i istočnog dijela Republike Hrvatske. Najveći broj oboljelih zabilježen je u Osječko-baranjskoj županiji (14 oboljelih), te na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije (9 oboljelih). Ostale županije s potvrđenim slučajevima bolesti Zapadnog Nila u ljudi su Vukovarsko-srijemska (3), Varaždinska (3), Brodsko-posavska (2), Koprivničko-križevačka (2), Karlovačka (1), Međimurska (1), Požeško-slavonska (1), Istarska (1) i Šibensko-kninska županija (1). Od tri zabilježena slučaja u Vukovarsko-srijemskoj županiji jedan je bio na županjskom području. Naime, jedna žena u Gradištu bila je zaražena virusom Zapadnog Nila i uspješno je izliječena, kaže dr. Ankica Ilić, voditeljca Epidemiološke službe u Ispostavi zavoda za javno zdravstvo Županja.

Hitovi: 1260