USKLADIMO FREKVENCIJE

Izletnički dan vukovarsko-srijemskih novinara

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Novinari s područja Vukovarsko-srijemske županije ponovo su uživali u ljepotama Bosuta, u vožnji izletničkim brodom Sveta Katarina.Domaćin susreta bila je Općina Nijemci zajedno s Turističkom zajednicom. Ovogodišnja izletnička tura započela je u Lipovcu u kojemu su se novinari ukrcali i zaplovili izletničkim brodom put Centra za promatranje ptica nedaleko Nijemaca koji se neprestano uređuje a sufinanciran je s milijun eura sredstvima EU. Po riječima Ivice Klema, načelnika Općine Nijemci, Hrvatsko društvo za zaštitu prirode i ptica zabilježilo je 87 autohtonih vrsta ptica na tome području tijekom godine dana. Karizmatične vrste poput crne rode, orla štekavca i pupavca omiljene su među turistima, a tijekom plovidbe Bosutom bile su često i meta novinarskih fotoaparata. Direktor Turističke zajednice Općine Nijemci Martin Božanović bio je izvrstan domaćin vukovarsko-srijemskim novinarima, dok je na upite o Centru za promatranje ptica istaknuo da bilježe godišnje oko 1.000 posjetitelja. "Želja nam je ove godine doseći brojku od 1.500 posjetitelja. Svim školama s područja Vukovarsko-srijemske županije poslali smo upite i materijale za obilazak Centra za promatranje ptica, no do sada su nam se javile tek tri škole." rekao je Martin Božanović, direktor Turističke zajednice Općine Nijemci. Inače, novinarski izlet organizirao je Ogranak HND-a Vukovarsko-srijemske županije na čelu s predsjednikom Željkom Draženovićem.

 

 

Hitovi: 687