USKLADIMO FREKVENCIJE

"Šokačko sijelo¨"i"Snašini kučari" prijavljeni za "Suncokret ruralnog turizma Hrvatske"

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović

Ispred Turističke zajednice grada Županja upućene su dvije kandidature upravnom odjelu za turizam i kulturu Vukovarsko-srijemske županije za sudjelovanje u projektu "Suncokret ruralnog turizma Hrvatske" za 2016. godinu. Prijavljeno je seljačko domaćinstvo Marice Jovanovac "Snašini kučari" u kategoriji – turistička seljačka obiteljska gospodarstva ( OPG-i) , te "Šokačko sijelo" u kategoriji ruralno turističke manifestacije. Kroz kratki program upriličen ispred Zavičajnog muzeja "Stjepana Grubera" upriličen je kratki sadržaj " Šokačkog sijela", a sve to Ocjenjivačkoj komisiji Hrvatske udruge za turizam i ruralni razvoj "Klub članova Selo"približili su naši KUD-ovi "Kristal- Sladorana" i "Tomislav", KU Stari Graničar" i Konjički centar "Županjski kas".

Djelatnici Muzeja upriličili su prigodnu izložbu vezanu uz našu najveću manifestaciju tradicijske kulture "Šokačko sijelo", te izložbu 115 godina željeznice u Županji". Turistička zajednica grada Županje postavila je štandove sa rukotvorinama, suvenirima i promotivnim materijalima. Prezentaciji su nazočili Terezija Nemetz, predsjednica IO Šokačkog sijela , te članovi Izvršnog odbora.

Inače, Suncokret ruralnog turizma jedinstven je godišnji nacionalni program , koji je održava pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i potpore Hrvatske turističke zajednice.

 

B.G.D.

 

                                                                                                                                                                                                                         

Hitovi: 586