USKLADIMO FREKVENCIJE

Stigao kruzer, rampe nema, trava danas pokošena....

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Stigao je opet kruzer "Victor Hugo" i zaustavio se uz šetnicu na rijeci Savi....

Dobro poznat Županjkama i Županjcima, sada već možda i ne privlači toliku pozornost kao što je bilo kada je prvi puta zbog niskog vodostaja Save bio primoran zaustaviti se s francuskim turistima upravo kod Županje...No, ipak ima onih koji su sa zanimanjem fotografirali ovaj zanimljivi turistički brod, kako sinoć, kada se zaustavio, a tako i danas...Doduše, više je onih koji su već sinoć postavljali pitanje: a kako će turisti do šetnice kroz visoku travu? Ne znamo kako su to sinoć učinili, ali jutros su, izlazeći s kruzera, vrlo zorno prikazali još jedan nedostatak koji nitko da u Županji riješi već godinama: nepostojanje rampe za prihvat. Nije lako, priznat ćete, silazeći s kruzera popeti se stepenicama do šetnice i krenuti do autobusa koji ove putnike voze na druge destinacije....Ali, očito, koga to zanima....Eh, da, priča s početka zabilješke nije zaboravljena: fotografije svjedoče da je tijekom prijepodneva trava nestajala....točnije, lijepo je pokošena....Sva sreća....i za nas, domaće, ali i za turiste koji su stigli na svome proputovanju Savom...

 

Hitovi: 1079