USKLADIMO FREKVENCIJE

EUHARIJSTISKO SLAVLJE I BLAGOSLOV NOVOG KIPA GOSPE ŠUMANOVAČKE U SUBOTU NA SVETIŠTU U GUNJI

Kategorija: /
Autor: J.W.D.


GUNJA- Skrovita Gospa Šumanovačka raširenih ruku dočekuje hodočasnike na svetištu Šumanovci šest i po stoljeća.

Projekt „ Novo ruho Šumanovaca“ koji je u tijeku realizacije najavljuje da će 2.023. biti obilježeno 650 godina od kada je Papa Grgur XI izdao dekret franjevcima 1. lipnja 1373 godine od kada je crkva službeno Šumanovcima dala da budu hodočasničko mjesto. „ Projekt koji je započet 2.019. polako poprima onaj oblik kako je zamišljeno. To je vidljivo za sve koji dolaze na svetište sa velikom povijesti. Ono što je pred nama u subotu 12. lipnja u 17 sati je euharistijsko slavlje i blagoslov novog kipa Skrovite Gospe Šumanovačke koji je postavljen na svetištu. Gospin kip je od bronce rad akademskog kipara Ante Jurkića, koji je svetištu darovala Nadbiskupija Đakovačko-osječka.“ istaknuo je upravitelj svetišta Šumanovci  župnik župa Gunja i Đurići velečasni  Ivan Živić. Župnik je pozvao sve štovatelje Skrovite Gospe Šumanovačke da nazoče. Blagoslov i euharistijsko slavlje će voditi mons. dr. Đuro Hranić, nadbiskup Đakovačko-osječke nadbiskupije. 

                                                Stjepan Bogutovac

Hitovi: 53