USKLADIMO FREKVENCIJE

U susret Skrovitoj Gospi Šumanovačkoj: DOĐITE VIDJET ĆE TE DIO NOVOG RUHA ŠUMANOVACA

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac
GUNJA – O blagdanu Velike Gospe na marijanskom svetištu Skrovite Gospe Šumanovačke u Gunji razgovarali smo sa velečasnim Ivanom Živićem koji je u Gunju došao prije šest godina gdje ga je poslao nadbiskup Đuro Hranić u župu svetog Jakova apostola. Dočekalo ga je poplavom opustošeno mjesto u kojem živi pučanstvo više nacija i vjera, a najbrojniji su Hrvati i Bošnjaci. Ambiciozni mladi župnik je i upravitelj svetišta Skrovite Gospe Šumanovačke. Župnik Živić je puno lijepih stvari osmislio i ostvario. Staru crkvu je spasio od propadanja. Veli projekt „ Novo ruho Šumanovaca“ privodi kraju o njemu s ponosim govori: „ Papa Grgur XI izdao je dekret 1373. franjevcima da na Šumanovcima mogu napraviti samostan i hodočastiti. Mi ćemo na prigodan način obilježiti 650 godina svetišta. Priprema je u tijeku brzo će doći 2023 godina. Svi koji će ove godine hodočastiti vidjeti će jako velike promjene na Šumanovcima. Puno prekrasnih stvari se dogodilo. Gospa dobiva ono što zaslužuje, a svetište će biti najljepše u našoj domovini...“ ističe župnik Živić. U tijeku je trodnevna duhovna priprava, ispovijed, Marijanska pobožnost i sveta misa. Pripravu predvodi velečasni Ivan Benaković, svećenik Đakovačko-osječke nadbiskupije na postdiplomskim studijima u Rimu. Uoči i na sam dan Velike Gospe, predviđena je ispovijed od 16 sati, mise u 17 sati i 19,30 sati je svečana sveta misa koju će predvoditi mons. Ivan Ćurić, pomoćni biskup Đakovačko-osječke nadbiskupije, a u 22 sata je misa na koju su pozvani mladi. Na dan Velike Gospe prva sveta misa je u 6, zatim 7,30, 9 i u 10,30 sati je svečana sveta misa koju će predvoditi prečasni Pavo Mikulčić, svećenik na postdiplomskom studiju u Rimu, te misa u 17,30 sati. Župnik Živić će upoznati hodočasnike sa epidemiološkim mjerama za vrijeme boravka, ispovijedi i pričesti. On očekuje da će vjernici doći našoj nebeskoj majci koja nas preporučuje kod svojega sina i Boga oca.
Snimio: S.B. Stjepan Bogutovac
Hitovi: 52