USKLADIMO FREKVENCIJE

Đakonsko ređenje Hrvoja Juke, DI

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Polaganjem ruku i posvetnom molitvom đakovačko-osječkog nadbiskupa metropolita Đure Hranića, tijekom misnoga slavlja u crkvi sv. Mihaela arkanđela u Osijeku, red đakonata primio je Hrvoje Juko, DI, skolastik Hrvatske provincije Družbe Isusove.

Misnom slavlju prisustvovao je provincijalni poglavar Družbe Isusove, o. Dalibor Renić, oci isusovci iz Zagreba, među kojima i rektor Kolegija Jordanovac, o. Blaženko Nikolić te isusovci iz osječke Rezidencije na čelu sa superiorom, o. Ivanom Ikom Mandurićem. Prisutan je bio i ravnatelj Isusovačke klasične gimnazije s pravom javnosti u Osijeku, o. Sebastian Šujević, dekan Osječkog istočnog dekanata, preč. Ivan Jurić, domaći župnik, preč. Ivan Vidaković te ostali svećenici na službi u Osijeku. U asistenciji su bili franjevački bogoslovi te skolastici Družbe Isusove. Mons. Hranić svima je uputio srdačan pozdrav, a s posebnom radošću i zahvalnošću pozdravio je roditelje i obitelj ređenika, njegovu rodbinu i sve prisutne župljane njegove rodne Župe sv. Nikole Tavelića iz Županje, na čelu sa župnikom Markom Peulićem. Liturgijsko pjevanje animirao je Mješoviti zbor Župe sv. Mihaela arkanđela.

Hitovi: 108