USKLADIMO FREKVENCIJE

Najmlađi čuvari tradicije

Autor: B. G. Dabić

U Dječjem vrtiću Maslačak njeguju osjećaje vezane uz baštinu, uz određene datume. A u okviru 50. Šokačkog sijela to se posebno osjetilo. Odgojiteljice i sve ostale djelatnice; kuharice, spremačice , u računovodstvu, svi zajedno  su s djecom uredili  vrtić od samoga ulaza, gdje je postavljena starinska kuhinja  koja je slikovito dočarala  život naši starih, pa dalje kroz hodnike i prostorije  gdje mališani borave.  Što sve mogu dječje ručice i njihova mašta teško je i zamisliti. Trebalo bi vidjeti kako dvogodišnji mališani vješto  izrađuju  šokačke prsluke, jer teško je povjerovati da su tako mali, a tako kreativni  i zainteresirani . Sve to za njih je poučno i zabavno, kažu odgojiteljice koje su  izložile njihove radove;  od  dukata, vezenih peškira, kuhinjskih krpa, narodnih nošnji, tambura, maski  , šokačke sobe ...sve  izrađeno  od papira , kartona i  platna, te potom bojano, lijepljeno... Djeca u Vrtiću pokazala su da su naši najmlađi čuvari tradicije, a da je Vrtić   doista 11 dana živio  u duhu Šokačkog sijela.Sve to nije ostalo nezamijećeno, pa im je tako pripalo drugo mjesto  za najljepše uređeni izlog. Zasluženo!

 

 

Hitovi: 1982