USKLADIMO FREKVENCIJE

Županja kolijevka nogometa u Hrvatskoj ostala bez još jednog nogometnog djelatnika

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac


Miroslav Abramović je rođen 6. siječnja 1952. u Posavskim Podgajcima. Diplomirao je na Fakultetu za fizičko obrazovanje u Zagrebu 17. lipnja 1978 na smjeru a) fizički odgoj u školama, b) nastvano sportski smjer – nogomet. Otac je troje djece: Zvonimira, Ivane i Zrinke, koje je uz pomoć supruge Đurđice izveo na pravi put. Profesor je u Tehničkoj školi Županja.

Na pravi put je izveo i brojne generacije nogometaša. Igrao je za NK Posavac iz Posavskih Podgajaca. Po završetku igranja preuzima ulogu trenera sa licencom. Trener je u Posavcu, Radničkom, odnosno RNK Sladorana Županja ( pokrenuo rad kluba koji je bio ugašen), NK Graničar Županja, Sloga Štitar, Posavcu Ugljara ( BiH). Zapažene rezultate i na otkrivanju mladih talentiranih dječaka koju su prošli kroz njegov rad sa mlađim uzrastima i sa seniorima Graničara i Sladorane. Cijenjen je od struke.

 Preminuo je u Bolnici Vinkovci poslije teške bolesti. Pokop će se obaviti u utorak u Županji, u 14 sati.

 

Hitovi: 3723