USKLADIMO FREKVENCIJE

Dan državnosti obilježen u Gunji

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Zajedno položili vijence i molili za poginule UDDRH i UDBDRH na Spomen obilježju

GUNJA – Dan državnosti kao i svake godine obilježen je polaganjem vijenaca i molitvom na Spomen obilježju poginulim Gunjancima u Domovinskom ratu. Ovaj put zajedno su položili vijence, upalili lampione i molili svako svoju molitvu za poginule nazočni članovi dvije udruge koje djeluju na općini Gunja Udruga dragovoljaca Domovinskog rata Hrvatske Općine Gunja i Udruga dragovoljaca Bošnjaka Domovinskog rata Hrvatske Vukovarsko-srijemske županije. Polaganju su nazočili Anto Gutić, načelnik, Boris Nikolić, predsjednik Općinskog vijeća Gunja, članovi udruga i njihovi predsjednici Stjepan Babić i Mirsad Pezerović. „ Obilježili smo dostojanstveno Dan državnosti zajedno i Općina će težiti i dalje k tom zajedništvu. Bili smo jedno i tako dobili našu domovinu. Budimo sretni što smo živi, a poginulima smo obvezni davati počast jer su ugradili svoje živote za Domovinu. Svi branitelji koji su tražili dobili su posao u javnim radovima.“ kazao je načelnik Gutić. „ Prvi put smo zajedno pored ovog obilježja spomena na 12 poginulih i jednog još uvijek nestalog Gunjanca. Suradnja ove naše dvije udruge će ići uzlaznom putanjom u okrilju zajedništva.“ poručuje Babić. „ Hvala svima koji su ovdje. Ovo zajedništvo cijenim kao i ono koje je bilo 1991. Sretan sam što nas ima ovoliko, a hvala i laka hrvatska gruda poginulima. Mi smo na Mezarju-groblju položili cvijeće na grobove poginuli Bošnjaka.“ rekao je Pezerović. Ovo su imena poginulih: Josip Bogutovac, Marko Dugonjić, Sifet Đogić, Jakov Filipović, Željko Iveljić, Mato Kovačević, Tomo Marjančević, Šaćir Memišević, Tunjo Pejić, Nedžad Račinović, Dragan Šojić, Stevo Sabadoš i nestali Slavko Josić.

Hitovi: 236