USKLADIMO FREKVENCIJE

Turisti s kruzera oduševljeni zlatovezom i šaranim tikvicama

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Riječni kruzer Prinzessin Sisi, jedne od najvećih austrijskih agencija, Klug Touristik pristao je sa 140 turista u Županju, prošlu srijedu navečer...

''S nama putuju uglavnom Austrijanci, a ponekad imamo i nekoliko Švicaraca... Po Savi putujemo u proljeće i nadamo se da će voda biti dovoljna visoka, no ove godine smo zastali u Županju'', istaknula je Romana Tichy, predstavnica putničke agencije koja je u srdačnom, razgovoru s Mirkom Bačićem, direktorom TZ Grada Županja pojasnila da je na brodu koji je stao kod savske šetnice u Županji 140 gostiju.  “Ovaj riječni kruzer  inače može primiti 157 putnika,  plovimo plovnim putovima rijeke Save od Novog Sada do Siska, a put traje tjedan dana... Novi Sad, Beograd, Srijemska Mitrovica, Sisak...", dodala je i naglasila da su sretni što su u Županji u kojoj su jako ugodno primljeni.

Za putnike s ovoga kruzera TZ grada Županja organizirala je kraću prezentaciju izrade zlatoveza i šaranja tikvica. Marica Jovanovac iz Gradišta i Vinko Babić iz Gradišta naglasili su kako su gosti s kruzera u tome kratkom vremenu bili vrlo zainteresirani za njihov rad. I ne samo to, zabilježili smo njihovo oduševljenje "Županjskim listom", mjesečnikom koji izdaje Hrvatski radio Županja, a koji je upravo na naslovnici uskrsnog broja imao fotografiju kruzera zaustavljenog uz savsku šetnicu...

Riječni kruzer MS Prinzessin Sisi, tvrtke Klug Touristik zanimljiv je i građanima Županje i okolice, koji su ga razgledali šetajući savskom šetnicom. Ovaj luksuzni kruzer nekada se zvao MS Classic, ali je u zimu 2015. u potpunosti renoviran i nadograđen. Dug je 111,24 metra, ima 78 luksuznih putničkih kabina i ukupno 4 palube te može ugostiti max. 157 putnika. 

Hitovi: 1380