USKLADIMO FREKVENCIJE

Sustavna kontrola i gužve na graničnom prijelazi Gunja -Brčko

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA- Nagovještavana gužva zbog sustavnih graničnih kontrola koje se primjenjuju od petka i na graničnom prijelazu za međunarodni promet Gunja – Brčko distrikt BiH, prvog dana nije se primijetila. U subotu druga slika kolone automobila su ispunile u Gunji ulicu Miroslava Krleže i most na Savi. Sve je ovo izazvalo probleme žiteljima u ovoj ulici da im je otežan ulazak u svoja dvorišta. U pokušaju da dođu do svog staništa obilazeći kolonu koja im priječi ulaz obasuti su uvredama onih koji čekaju izlaz iz Hrvatske. Nervozni vozači trube kao da će im to pomoći. Policija i carinski djelatnici strpljivo i marljivo rade svoj posao provjeru i skeniranje dokumenata putnika na vanjskoj i unutarnjoj granici Europske unije. Ulaz u Hrvatsku iz BiH na prijelazu Gunja nije otežan koliko je opterećen izlaz za BiH i ako rade tri propusna traka, jer zbog položaja carinskog prijelaza u Brčkom, zbog slabe propusne moći u sam grad je vezan za čekanja i ako tamošnja policija i carina čine sve da promet ide brže pogotovu sada kada iz inozemstva pristižu za blagdan Uskrsa zaposleni u europskim zemljama, a njih je najveći broj.

                                            Stjepan Bogutovac

Hitovi: 928