USKLADIMO FREKVENCIJE

Održana skupština DVD-a Županja

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

DVD Županja djeluje punih 130 godina i obljetnicu će svečano proslaviti u rujnu ove godine, no i izborno-izvještajna godišnja skupština, održana u njihovu vatrogasnom domu, bila je prigoda za osvrt na rad tijekom prošle godine. „Nastavili smo s organizacijom tečajeva osposobljavanja dobrovoljnih vatrogasaca i tijekom 2016. , kompletirali smo osobnu opremu za svakog vatrogasca, no problem su nam i dalje stara i dotrajala vozila.“istaknuo je u svome izvješću predsjednik DVD-a Županja Mladen Mikić kojemu je skupština ponovo ukazala povjerenje u novome mandatu. Povjerenje skupštine dobio je i zapovjednik DVD-a Županja Zlatko Jemrić koji je također u svome izvješću za prošlu godinu istaknuo probleme s, kako je rekao, „prestarim i nepouzdanim“ vozilima. „Tijekom 2016. godine imali smo 51 intervenciju i iako je svaka intervencija bila drugačija, srećom, nije bilo niti jedne ozljede vatrogasaca.“ naglasio je Jemrić i dodao kako DVD Županja ima dobru suradnju sa Županijskim centrom 112 Vukovar.  Zapovjednik Županijske vatrogasne zajednice Antun Jelić uputio je županjskim dobrovoljnim vatrogascima čestitke na 130.toj obljetnici rada i priznao da oprema koju posjeduju nije zadovoljavajuća. „Vatrogasna oprema je skupa, cilj nam jeste što bolje opremiti postrojbe. Tradicija koju imate za svaku je pohvalu.“ dodao je Jelić. Čestitke je u ime Grada Županja uputio predsjednik Gradskog vijeća Županje Gabrijel Galović istaknuvši da je DVD Županja najstarija udruga na području grada. „Suradnja Grada i DVD uvijek je bila korektna i Grad Županja će podržati svečanost proslave 130.te obljetnice.“ rekao je Galović. U svojim čestitkama predstavnici susjednih dobrovoljnih vatrogasnih društava iz Gunje, Vrbanje, Štitara, Cerne, Gradišta, Otoka, Babine Grede i Privlake poželjeli su županjskim vatrogascima puno uspjeha u radu. No, iz DVD-a Sladorana, koje je također čestitalo značajnu obljetnicu, moglo se čuti i da se u ovoj tvrtki preispituje opravdanost postojanja industrijskog društva, što je, istaknuto je, svojevrsni znak da bi ono moglo prestati s radom. „Ako nas nema da vam pomognemo na intervenciji, to onda znači da nas više i nema, pa neka javnost bude upoznata. „ čulo se od predstavnika DVD-a Sladorana.

Hitovi: 632