USKLADIMO FREKVENCIJE

Svjetski dan voda

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Svjetski dana voda se 25. godinu za redom svake godine obilježava 22. ožujka.Time se ukazuje na važnost pitke vode i održivog upravljanja vodnim resursima.Tema ovogodišnjeg Svjetskog dana voda su otpadne vode. Na Svjetski dan voda podsjećamo se koliko je važna kvaliteta vode koju pijemo i koristimo u svakodnevnom životu. VODA NIJE NEPRESUŠNA, te se posebno na ovaj dan skreće pozornost na probleme vezane za vodu i vodne resurse, s tim da se svake godine obilježava uz drugi moto. Tako je npr. 1995. godine obilježen pod motom: "Žene i voda", 2004. godine: "Voda i katastrofe", a 2007. godine: "Kako se nositi s oskudicom". Jedan od šest ljudi na Zemlji nema dnevnih 20-50 litara osigurane svježe vode, a svakodnevno od posljedica nedostatka vode umire 3.800 djece. Prema procjenama čak 1,1 milijarda ljudi nema pristup pitkoj vodi, a 2,4 milijarde živi bez osnovnih sanitarnih uvjeta.

Svjetski dan voda ove godine "Hrvatske vode" obilježavaju u Vukovaru kroz nekoliko događanja: radni sastanak zbog izgradnje Regionalnog vodoopskrbnog sustava istočne Slavonije te problema s vodoopskrbom naselja Komletinci, potom će biti svečani program obilježavanja Svjetskog dana voda u dvorcu Eltz, a u 14 sati je svečano otvorenje prve dionice rekonstruirane obaloutvrde i obalnog pojasa rijeke Dunav od ušća Vuke do luke Vukovar čiji su dijelovi oštećeni tijekom Domovinskog rata (obala rijeke Dunav, novoizgrađena šetnica kod stambenih zgrada Dunav 1 i Dunav 2).

 

 

 

Hitovi: 632