USKLADIMO FREKVENCIJE

Mora li baš ovako?

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Znamo govoriti o drugima, često ističemo kako bi nešto trebalo "ovako" ili "onako", ali zapitamo li se bar nekada koliko svojim primjerom činimo dobro ili loše....Je li ostavljanje kućnoga otpada u kante koje su na gradskim ulicama odraz kućnog odgoja, nemarnosti ili nebrige za ostale, procijenite sami....Na županjskim ulicama nema kamera koje bi posvjedočile tko to i kada radi, ali fotografije koje već mjesecima bilježimo u skoro samome centru Županje, u Strossmayerovoj ulici, vjerujemo, dovoljno govore....Netko redovito iznosi smeće iz svoga doma ili poslovnog prostora u rane jutarnje sate i bezobzirno ga odlaže u kantu za otpad koja bi trebala koristiti svim građanima, da je zaslužio biti dio rubrike "Vjerovali ili ne"...A samo malo ekološke svijesti, samo malo dobrog odgoja i osobne kulture treba da bi bilo potpuno drugačije....Šteta je samo što u toj gradskoj ulici nema više kanti koje su krajem prošle godine oslikali učenici Osnovne škole "Ivana Kozarca" i na vrlo simpatičan i jednostavan način pokazali kako se voli svoj grad....Možda bi se tada vlasnik smeća odloženog u ovu kantu barem malo zapitao je li doista uvijek netko drugi kriv.....

 

Hitovi: 1655