USKLADIMO FREKVENCIJE

Doručak s hrvatskih farmi

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 U hotelu Lav u Vukovaru danas je održan doručak s hrvatskih farmi na kojemu su posluženi su tradicionalni domaći poljoprivredni proizvodi, mlijeko i mliječni proizvodi, meso, jaja, med i kruh s oznakama Mlijeko hrvatskih farmi, Meso hrvatskih farmi, Med iz Lijepe naše, Jaja hrvatskih farmi i Kruh hrvatskih polja, te proizvodi specifični za Vukovarsko - srijemsku županiju.

Proizvodi s hrvatskih farmi su dokazane slijedivosti, svježi, dostupni i kvalitetni, poznatog podrijetla i datuma proizvodnje. Na Doručku s hrvatskih farmi predstavljeni su sustavi dobrovoljnog označavanja stočarskih proizvoda, jer kupovinom proizvoda s hrvatskih farmi i lokalnih poljoprivrednih proizvoda utječemo na razvoj hrvatske poljoprivredne proizvodnje. "To su proizvodi u našem neposrednom susjedstvu, na hrvatskim farmama, dakle, praktično kilometar-dva od dvorišta potrošača i kupaca i putem ove promotivne kampanje šaljemo ovoj posljednjoj karici u sustavu proizvodnje hrane, a to je potrošač, jasnu poruku: kupite svježe, kvalitetne i kontrolirane proizvode domaćeg, poljoprivredno-prehrambenog sektora." istaknuo je ravnatelj Hrvatske poljoprivredne agencije Zdravko Barać. "Tko može razvijati hrvatsku poljoprivredu? Ministarstvo poljoprivrede djelomice, ali ponajviše svatko ponaosob od vas." poručio je ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić dodajući kako je prije dvadeset godina hrvatska poljoprivreda bila samodostatna u svemu, a danas ne proizvodimo ništa dovoljnoga za svoje potrebe. Građane Vukovarsko-srijemske županije pozvao je da kupuju hrvatske proizvode jer su, kako je kazao, bolji od bilo kojega uvoznog, ali i na taj način potiču domaću poljoprivrednu proizvodnju i gospodarstvo. Punu potporu domaćim proizvođačima iskazao je i vukovarsko-srijemski župan Božo Galić. Između ostalih, na "Doručku s hrvatskih farmi" predstavio se i OPG Dragana Modica iz Bošnjaka, kao i Udruga branitelja Panonija.

Hitovi: 716