USKLADIMO FREKVENCIJE

Paketi humanitarne pomoći za najpotrebitije

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

Kršćanska humanitarna udruga „Putevi milosti“, započela je veliku podjelu paketa hrane i materijalne pomoći u sklopu projekta „Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama podjelom hrane i/ili osnovne materijalne pomoći“, koji se financira u okviru Operativnog programa za  hranu i osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020. iz Fonda Europske pomoći za najpotrebitije  (FEAD).Za potrebe provedbe projekta udruga je povećala broj distribucijskih centara na području 6 županija (Brodsko-posavska, Osječko-baranjska, Požeško-slavonska, Virovitičko-podravska, Vukovarsko – srijemska, Splitsko-dalmatinska) na kojima djeluje, kako bi se što više približili korisnicima i osigurali da korisnici u što kraćem vremenu podignu svoj paket.

Iako udruga na provođenju ovoga projekta nema partnerskih organizacija, zahvaljuju svim organizacijama, koje su im ustupile svoje adekvatne prostore u kojima se odvija podjela paketa najpotrebitijima. A podjela paketa danas je započela i u Županji, u prostorijama gradske uprave i to za 57 obitelji koji će duže vrijeme primati ovakvu pomoć. Gradonačelnik Županje i saborski zastupnik Davor Miličević zahvalio je Kršćanskoj humanitarnoj udruzi "Putevi milosti" i posebice Marijanu Gubini iz Osijeka. "Osjetili su naše potrebe i da u Županji ima određen broj osoba i obitelji kojima treba i ovakva pomoć." rekao je Miličević. Podjela hrane i materijalne pomoći dodjeljuje se i u drugim sredinama, pa je tako primjerice u Gradištu za 11 obitelji, u Štitaru za 10, a u Babinoj Gredi za 30 obitelji u kojima po članu primanja nisu veća od 800 kuna mjesečno. Udruga "Putevi milosti" smatra da su to članovi našeg društva kojima je najpotrebitija pomoć. Planirano je da pomoć u hrani i drugim potrepštinama primi oko 8.000 osoba, koje su sastavni dio 2.500 pojedinaca, zajednica i obitelji. Ukupna vrijednost projekta je 8.205.000,85 kuna. Vrijednost prehrambenih artikala je 3.899. 412,30 kuna, za artikle osobne higijene bit će izdvojeno 3.931.837,30 kuna, te za popratne troškove 168.956,25 kuna.

 

Hitovi: 629