USKLADIMO FREKVENCIJE

Istražili smo cijene kave u Županji:Ugostitelji se boje kako bi poskupljenjem rastjerali goste

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Na poskupljenje kave odlučili su se oni ugostitelji čiji su lokali posjećeniji od ostalih i koji se nalaze na atraktivnijim mjestima u gradu.

" Nije svejedno sjedi li netko na stolici od 100 eura ili plastičnoj od 20 kuna. Usluga je kod nas na visokoj razini, gostu smo sve podredili, ugodan je ambijent. Naša su davanja ogromna, udari na ugostitelje sve veći. Odlučili smo se na poskupljenje , pa ćemo vidjeti. Gostima je na volju u koji će kafić dolaziti. Za sada nitko od naši gostiju nije reagirao na ovo poskupljenje , a podigli smo cijene za kunu , i sada je cijena šalice kave, ovisno o dodacima 7 i 8 kuna"- kaže nam vlasnik jednog lokala, koji je nezadovoljan zbog brojnih izdataka koje im je država nametnula , te ističe kako sve svoje obveze plaćaju do posljednje lipe. "Potrebno je puno ulaganja, kako bi smo zadržali razinu ugostiteljske usluge i gosta"- kaže nam. A da ugostiteljski posao nosi sa sobom veliki rizik govori i primjer lokala u središtu grada , koji je otvoren krajem prošle godine i zatvoren u roku od samo sedam dana, i to zbog malog prometa. Primjerice, ovdje je cijena šalice kave iznosila 5 kuna.

" Imali smo cijene kave među najnižima u gradu, od 5 i 6 kuna , pa smo ih sada izjednačili s drugima. Dakle, cijena je sada 6 i 7 kuna. Inače, ne bi išli s poskupljenjem"- rekli su nam u jednom lokalu, dok u drugom ugostiteljskom objektu ističu kako cijena još nije podignuta i iznosi 5 i 6 kuna, ali će narednih dana sigurno ići s poskupljenjem. Ugostitelji čiji se kafići nalaze nešto dalje od središta grada cijene uglavnom nisu podigli , jer se boje da zbog poskupljenja ne izgube goste. Ističu kako im je promet posljednjih mjeseci sve slabiji, jer sve je manje gostiju . "Ljudi su osjetljivi na svako poskupljenje, pa makar to bila i jedna kuna. Mnogi odlaze iz grada u potrazi za poslom, i to se kod nas jako osjeti. Stoga se bojim kako bi smo s poskupljenjem rastjerali ono malo ljudi koji su ostali . I platežna moć građana sve je slabija. Cijene su , inače, 6 i 7 kuna"- kažu nam u većini ugostiteljskih objekta , i ističu kako do poskupljenja sigurno neće doći.

 

Hitovi: 1315