USKLADIMO FREKVENCIJE

U Gunji ni S o smeću iz Dubrovnika

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Na Novu godinu Alen Džomba, predsjednik Općinskog vijeća Gunja zakazao je sjednicu vijeća kako nam je kazao zbog odsustva iz Gunje duže vrijeme. Oporbeni vijećnici su tražili da se na jednoj sjednici razmotri situacija oko zbrinjavanja otpada iz Dubrovnika na odlagalište „ Kraplja“ u Gunji.

„ Čekao sam duže od akademske četvrti vijećnike oporbe nisu došli, a iz vladajuće strukture neki su opravdali svoj izostanak, no da su došli svi iz oporbe kvorum bi bio. „ Na sjednici bi im rekao kao javnosti, pogotovu mještanima Gunje. Nikakav službeni dokument, ponudu, predugovor ili ugovor nemamo od Grada Dubrovnika ili Gunje. Što se tiče skladištenja udovoljavamo potrebnim kapacitetima zbrinjavanja otpada. Stvara se kriva slika među mještanima, zbunjuju se. Sve u cilju predizborne kampanje. Ako službeno dođe bilo što o tome će biti izvještena javnost. Odluku donosi Općinsko vijeće poslije javne rasprave, a moguć je i referendum. Za sada toga nema, jer ničega nema.“ kazao je predsjednik OV Džomba. Podsjećanja radi Ministarstvo zaštite okoliša, zajedno sa Fondom zaštite okoliša i općinom Gunja saniralo je odlagalište „ Kraplja“ u Gunji čiji sada kapaciteti zadovoljavaju veće potrebe. Odlagališta u općinama Drenovci i Vrbanja su zatvorena pa su upućeni da dovoze otpad u Gunju. Gunja u 2017. mora napuniti svoju kasetu za moguću sanaciju odlagališta. Još uvijek nema plana gospodarenja otpadom na državnoj razini, te da li će se raditi reciklažna dvorišta ostaje da se vidi saznali smo u razgovoru sa Džombom.

Hitovi: 1101