USKLADIMO FREKVENCIJE

Glazbeni spektakl Opće opasnosti

Kategorija: /

Bio je ovo šesti božićni koncert, o kojemu je pred sam početak pjevač Opće opasnosti Pero Galić istaknuo da je to sada postala tradicija i dar svima koji su godinama uz njih. U izjavi za program HRŽ-a otkrio je da mu je doista srce ogromno.

"Srce je ogromno, velika je to sreća i zadovoljština, napraviti ponovo  ovako nešto veliko, u ova vremena u kojima živimo, na žalost, na ovaj način. Ali, to sam htio reći, to ću nastojati prenijeti ljudima: ne treba se bojati ni najmanje, ima nas dovoljno, mi smo Hrvati, i bez obzira na priče, večeras ista stvar, puna je dvorana ljudi koji su jedva čekali, godinu dana su čekali, da im se ovo dogodi. Obećavam da će se ovo i na godinu dogoditi, to je jednostavno ono što se više ne može zaobići. Presretni smo, uspjeli smo u svome naumu, uspjeli smo organizirati sve ovo", rekao je Pero Galić.  

Posebni gosti  koncerta bili su članovi Društva "Golubovi", koje su ovih dana članovi Opće opasnosti posjetili i u Dnevnom boravku Gradskog društva Crvenog križa Županja. "Opća opasnost" ugostila je i Miroslava Škoru, koji nam je također neposredno prije nastupa pred županjskom publikom otkrio što ga veže uz Opću opasnost.

"Mi smo svi počeli kao nekakvi rockeri prije puno vremena, međutim, eto, život je takav, oni su ostali rockeri, ja sam ispao tamburaš, iako ne znam svirati tamburu, međutim, jako volim taj svoj dio karijere koji se oslanja na našu tradicionalnu glazbu. S druge strane, s njima se znam stvarno dugo, Banija znam još od malih nogu, upoznao sam ga u Šiminom studiju, Pero Galić je lik koji se pojavio i koji nas je sve razvalio svojom interpretacijom i onda smo se sretali tu i tamo", rekao je Miroslav Škoro i dodao da svaki poziv dragih ljudi, a pogotovo kada dolazi od njih, iz Županje, prihvati i dođe, kako je rekao, zabaviti "ovaj napaćeni narod".

Na poziv Opće opasnosti odazvao se i sve popularniji hrvatski pjevač pop glazbe, Ivan Zak, koji nam je odmah nakon prvog nastupa u Županji dao svoj komentar županjskoj publici, koja je znala svaki njegov hit. Opću opasnost sluša i privatno, preferira tu vrstu glazbe, a otkrio nam je i koja je poveznica između njega i županjske rock grupe: 

''Dojmovi su i više nego dobri, bolji od najboljih. Drago mi je kad vidim u Slavoniji da se ljudi vesele. Izuzetna mi je čast što sam gostovao bendu, koji mi je još kao malom bio uzor, volim njihove pjesme, a na svojim koncertima i izvodim pjesmu ''Jednom kad noć'', a njihova energija kao i publika je fantastična. Opća opasnost i ja volimo sličan stil glazbe, bez obzira što sam ja snimao s vremena na vrijeme snimao drugačije stilove'', rekao je Zak, te poželio svim građanima Županje sretan i blagoslovljen Božić i uspješnu Novu 2017. godinu.


Zdenka Knežević i Marija Pastuović

 

 

 

Hitovi: 1283