USKLADIMO FREKVENCIJE

"Živim život bez nasilja"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U sjećanje na tragično preminulog Miroslava Tunjića, nedužnog mladića kojem je prije šest godina oduzet život zbog nasilja, Ministarstvo unutarnjih poslova s partnerima je u kino dvorani "Mladost" u Županji održalo projekcije kratkih filmova "Živim život bez nasilja".Riječ je o edukativno-namjenskim filmovima  izrađenih s konačnom svrhom da se ukaže na trajne posljedice koje nasilje ostavlja te da se potakne zajednica na sustavni angažman u izgradnji kulture nenasilja, istaknula je Sandra Veber iz ravnateljstva policije službe prevencije.

U sklopu programa uručene su i nagrade učenicima, promotorima nenasilja. Nagrađeni su: Jasmin Mehičić iz Osnovne škole "Ivan Kozarac" Županja, Lorena Filipović iz Osnovne škole "Mato Lovrak" Županja, Ana Vrhovac iz Osnovne škole Gradište, Ružica Lešić iz Osnovne škole "Ivan Goran Kovačić" Štitar, Lorena Gačić iz Osnovne škole "Fra Bernardin Toma Leaković" Bošnjaci, Hrvoje Korovljević iz Osnovne škole "Antun i Stjepan Radić" Gunja, te srednjoškolci, Antonija Kosić iz Obrtničko-industrijske škole Županja i Mario Krsnik iz Gimnazije Županja. Nagrade su im uručili zamjenik načelnika PU Vukovarsko-srijemske Predrag Jaružanin, zamjenik gradonačelnika Županje Mladen Dogan i poznati glumac Ivo Gregurević, koji i sudjeluje u projektu "Živim život bez nasilja". Osnovce i srednjoškolce u okviru programa "Živim život bez nasilja" zabavili su i članovi rock sastava “Adastra“, svojim nastupom na pozornici dvorane kina "Mladost". Inače, ravnateljstvo policije posebno je, na početku programa, zahvalilo obitelji pokojnog Miroslava Tunjića, mladića koji je tragično preminuo prije 6 godina i o kojemu je u okviru projekta "Živim život bez nasilja" prikazan i poseban film.

Hitovi: 1802