USKLADIMO FREKVENCIJE

U Gunji otvoren socijalni dućan

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Danas je u Gunji u sklopu obilježavanja Tjedna solidarnosti  Hrvatskog Crvenog križa otvoren u središtu mjesta socijalni dućan.Naime, Općina Gunja je ustupila objekt na dugoročno korištenje GDCK Županja za potrebe Centra za distribuciju humanitarne pomoći socijalnog dućana. Radi se o samostojećem objektu veličine 60 prostornih metara koji će, rečeno je danas, u potpunosti zadovoljiti sve potrebite uvjete za objekt ovakvog tipa.  U Gunji 202 obitelji primaju zajamčenu minimalnu naknadu sa ukupno 425 članova. Ovo je Božićni dar potrebitim u Gunji na kojem su oni posebno zahvalni Gradskom društvu Crvenoga križa Županja i ravnateljic Mariji Dugalić , te predsjednici Tereziji Nemetz, koje je Gunji i Gunjancima darivalo veliku pomoć tijekom poplave, obnove i dan danas.U ime općine Gunja govorio je načelnik Hrvoje Lucić, a socijalni dućan otvorio je Robert Markt, izvršni predsjednik Hrvatskog Crvenog križa koji je kazao kako su su bili ovdje kada je bilo najgore i dalje su uz ljude koji pokušavaju preživjeti na ovom području. Socijalna trgovina koja je danas otvorena je 17 po redu u Hrvatskom Crvenom križu , a njima se pomaže socijalno najugroženijim stanovnicima kako bi nabavili osnovne prehrambene namirnice- kazao je Robert Markt. Uz Centar za distribuciju humanitarne pomoći u objektu se nalazi i praonica rublja koju će koristiti zaposlenice GDCK Županja i Općine Gunja koje pružaju usluge pomoći u kući starijim i nemoćnim osobama.

Hitovi: 1249