USKLADIMO FREKVENCIJE

Uskoro naplata parkiranja kod Doma zdravlja

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Uskoro počinje naplata parkiranja kod Doma zdravlja, tako da će zona naplate u Županji biti proširena i na ovaj dio grada gdje je puno problema zbog prometnih čepova i manjka parkirališnih mjesta , koje je ponekad gotovo nemoguće pronaći. Odlukom se želi uvesti red u ovaj dio grada, a o proširenju zone naplate u Ulice dr. Franje Račkog, uz Dom zdravlja , Crveni križ, Osnovnu školu "Ivana Kozarca", Centar za socijalnu skrb, te novu stambenu zgradu gdje je smješten JYSK ,  Marko Adžamić , direktor "Stanobiroa d.o.o. nam je rekao:

" Ovaj potez je rezultat dugogodišnjeg razmatranja problematike parkiranja u tom dijelu grada. U fazi smo ishođenja još samo suglasnosti MUP-a, za što nam je bio potreban prometni elaborat koji je upravo završen. Gradonačelnik je svojom odlukom već uredio ovo pitanje, a ostaje nam još da istu potvrdi Gradsko vijeće. Uvjereni smo da ćemo na ovaj način napokon uvesti reda što se tiče parkiranja u tom dijelu grada, gdje često svjedočimo kako ljudi parkiraju svoja vozila kako bi izbjegli plaćanje parkinga i tako onemogućavaju parkiranje korisnicima okolnih ustanova, prije svega Doma zdravlja. Općenito, po pitanju parkiranja moram naglasiti da smo među rijetkim gradovima u Hrvatskoj koji su zadržali ovako nisku cijenu dnevne karte od 20 kuna, a uz to svim građanima koji stanuju ili rade u zoni naplate parkiranja nudimo povlaštene mjesečne parkirne karte u simboličnom iznosu od 20 kuna. Osim navedenog omogućili smo svim korisnicima niz drugih načina plaćanja parkinga, od mjesečnih karata, do prepaid bonova. Satna karta se može kupiti na parkomatu ili putem sms-a, i te su karte cijenom nepromijenjene već godinama. Obzirom na navedeno jasno je da primarno nastojimo svima omogućiti plaćanje parkinga na njima prihvatljiv način. A kazne su tek krajnji instrument kojim građani mogu platiti parkiranje ukoliko to nisu pravodobno učinili."

Hitovi: 115