USKLADIMO FREKVENCIJE

Educirano 95 web detektiva

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Prošli tjedan završio je projekt Web detektivi kojeg su proveli Centar za nestalu i zlostavljanu djecu u suradnji s Policijskom upravom Osječko-baranjskom, Odjelom za prevenciju uz podršku tvrtke Microsoft Hrvatska. Tijekom pet tjedana, projekt educiranja djece o tome što je neprimjereno ponašanje na internetu i kako ga spriječiti i prijaviti proveden je u pet županija, a ukupno je educirano 95 web detektiva koji su prošli radionice na teme Sigurnost na internetu i Informacijsko-komunikacijska tehnologija. Cilj projekta je povećati razinu znanja i svijesti o posljedicama zloupotrebe interneta i društvenih mreža te doprinijeti općoj sigurnosti djece podizanjem razine pristojne internetske komunikacije kroz educiranje djece, mladih, roditelja i nastavnika o odgovornom i savjesnom korištenju interneta.
 
Projekt Web detektivi proveden je u Osječko-baranjskoj županiji, u Osnovnoj školi Dore Pejačević u Našicama, u Vukovarsko-srijemskoj županiji, u Osnovnoj školi Ivana Mažuranića u Vinkovcima, u Brodsko-posavskoj županiji, u Osnovnoj školi Antuna Mihanovića u Slavonskom Brodu, u Požeško-slavonskoj županiji, u Osnovnoj školi Dobriša Cesarića u Požegi i u Virovitičko-podravskoj županiji, u Osnovnoj školi Eugena Kumičića u Slatini. Po trenutnim naznakama projekt Web detektivi bi se mogao proširiti i na susjedne zemlje s obzirom na iskazani interes partnerskih organizacija.

Hitovi: 995