USKLADIMO FREKVENCIJE

Ljudi oko nas:Zoletove pjesme dio su grada

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Pozitivnog duha mu ne nedostaje ni nakon nekoliko godina provedenih na ovome mjestu, pa tako nastoji uvijek biti nasmijan , vedar, raspoložen. Unatoč zimi, hladnoći, vjetru, i ljeti nesnosnim vrućinama Zole je uvijek tu. A i unatoč sve težoj situaciji u kojoj jesmo.

–Ljudi odlaze iz Županje, u odnosu na prije četiri godine kao da smo se preplovili- kaže Zole i dodaje kako nema više onih gužvi kao ranije, a posebno srijedom, kada se više ni ne osjeti da je tržni dan. Subotom u prijepodnevnim satima , kaže Zole, grad živne, jer tada u centar dođu ljudi kojih nema preko tjedna, pa iskoriste ovaj dan za jutarnju kavu s prijateljima, kupovinu i slično.

-Odlaze nam mladi, ostati će umirovljenici, stari svijet, državni službenici...- kaže Zole i dodaje kako se to drastično osjeti i po zaradi , jer za ono za što mu je trebalo ranije jedan dan, sada mora raditi cijeli tjedan. Ali glazba i posao uličnog svirača je njegov život i ono što ga ispunjava, pa se ne žali. Sve to uspijeva osmijehom na licu.

- Ima ljudi koji žive gore od mene, bitno je da mi je zdravlje dobro, da se zdravstveni problemi koje sam imao više ne ponove. I da sam ponovno , nakon dužeg vremana dobio struju u stanu koja je bila isključena , i trudim se da tako i dalje ostane - kaže Zole , s kojim ljudi često vole i popričati. -Postao sam kao nekada brico, ljudi ovdje dođu po informacije, po vijesti iz grada. A ljude svašta zanima, pa znate već, od zdravlja nekih drugih ljudi,pa tko je otišao iz Županje, tko je ljubitelj kladionica, i slično... kaže Zole. A politika? -pitamo ga. Ima i toga , ali manje , kaže nam .

Repertoar pjesama Zole ne mijenja i, tek s vremena na vrijeme ubaci nešto novo. Problem je s tekstom koji treba naučiti, a nema ga gdje isprintati. Bude i vjetrovitih dana, pa onda ne mogu staviti stalak s notama, tako se uglavnom držim i starog repertoara pjesama u kojem za svakoga ima ponešto ,kaže nam.

Budući je blizu bankomata Zole često spašava i one koji zaborave kartice, a znalo se dogoditi da na bankomatu ostave i novac , pa je tako nedavno trčao za jednom ženom koja je zaboravila novac. Prijatelji su me i povezali s mjestom gdje stojim, PBZ-om –Pred bankom Zole.

U ovo božićno vrijeme Zole građanima poručuje koliko god im je teško „nasmijte se, zapjevajte, zagrlite jedni druge, poljubite svoje bližnje, pozdravite nepoznatog čovjeka na ulici, budite nasmijani, ne okreći te glavu, pomozite koliko možete.

Hitovi: 1582