USKLADIMO FREKVENCIJE

„Festival jabuka”

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
 
Zbog epidemije korona virusa nisu otišli na Sajam obiteljskih gospodarstava u Osijek, ali su u praktikumu kuhara u svojoj Obrtničko-industrijskoj školi Županja pripremili jedinstveni „Festival jabuka” i oduševili sve posjetitelje. Zahvaljujući jabukama iz vlastitog školskog voćnjaka, zajedništvom su dali mašti na volju i pripremili različite slatke delicije, ali i prigodnu izložbu adventskih ukrasa. „Uključili su se svi, od fitofarmaceuta, kuhara i konobara do zadruge Klasje, sekcije Kreativna kuhinja, pedikerki i frizerki i zajedništvom je organiziran Festival jabuka.” istaknula je prof.Vesna Ivančičević, v.d. ravnateljice Obrtničko-industrijske škole Županja dodajući kako učenici traže što više ovakvih manifestacija da pokažu što su naučili. „Teoretska nastava se održava i stručno je potkrijepljena, ali kada učenici mogu praktično pokazati što su naučili puno su zadovoljniji.” rekla je prof. V. Ivančičević. Razgledalo se, kušalo, komentiralo, s velikom pozornošću pratila demonstracija izrade ušećerenih jabuka koje je prezentirala strukovna nastavnica Ivana Milaković, dok je prof. Dubravka Gvozdić u izjavi za program HRŽ-a istaknula zadovoljstvo urodom jabuka u školskome voćnjaku. „Urod nas je malo ove godine pozitivno iznenadio, pokušavamo sve povezati u jedan proces tako da dio jabuka uvijek bude proslijeđen kuharima ovdje u matičnoj školi i u Drenovcima kako bi ih preradili u različite proizvode.” istaknula je prof. D.Gvozdić, dok je sve detalje „Festivala jabuke” pozorno pratila i Elvira Lučić, predsjednica Učeničke zadruge „Klasje” čiji su članovi pripremili zanimljive adventske ukrase. „Mi u školi ne možemo drugačije ni funkcionirati, ustvari i ne želimo. Nama je cilj povezati sva zanimanja, bez obzira što su različita i što više učenika uključiti u različite aktivnosti. Nadamo se kako smo ovim događanjem to i uspjeli.” poručili su iz Obrtničko-industrijske škole Županja. I jesu uspjeli, jer jabuku su, kraljicu voća, na izvrstan način prezentirali i iznova potvrdili kako Obrtničko-industrijska škola Županja ima razloga pohvaliti se svojim aktivnostima i široj javnosti.
Hitovi: 41