USKLADIMO FREKVENCIJE

Svečana sjednica skupštine Udruge ekonomista, računovođa i financijskih djelatnika Županja

Kategorija: /

Udruga ekonomista, računovođa i financijskih djelatnika Županja održala je redovnu godišnju skupštinu, ali i svečanost povodom 60.obljetnice djelovanja udruge. "Posebno mi je drago da su našu skupštinu svojim dolaskom uveličali i dragi nam gosti, prije svega, naša Hrvatska zajednica računovodstvenih i financijskih djelatnika Zagreb, na čelu s predsjednikom Bogomilom Cotom i potpredsjednikom prof.dr.Danimirom Gulinom." istaknuo je, pozdravljajući nazočne u restoranu "Džinić" predsjednik Udruge ekonomista, računovođa i financijskih djelatnika Županja Ilija Lešić. Radni dio godišnje skupštine vodio je Vedran Lešić, dok je u svečanom dijelu, uz obraćanje brojnih gostiju, predstavljena i monografija "60 godina Udruge ekonomista, računovođa i financijskih djelatnika Županja". O osnivanju udruge 24. rujna 1954. godine u prostorijama tadašnje banke na inicijativu Stjepana Pintarića govorio je Ilija Lešić koji se, između ostalog, dotaknuo i odluke Izvršnog odbora o održavanju svečane skupštine i izdavanju prigodne monografije, te dodjeli priznanja. Monografiju je predstavio glavni urednik Josip Branković, koji je ukratko prošao kroz sadržaj monografije i zahvalio svima koji su na bilo koji način pomogli ili sudjelovali u izradi monografije. O istraživačkom radu na monografiji, prikupljanju materijala i građe govorila je Marijana Ilišević, opisavši kronologiju praktičnog dijela rada i istraživanja arhivskih materijala, od prikupljanja živih kazivanja (Božo Obradović, Antun Svirčević, jedan od živućih osnivača Udruge, koji je na žalost, teško stradao, te doprinosu Ivana Vukovića). Dotaknula se i oduševljenja koje je pratilo uređivački odbor u pripremi monografije. Suradnik na monografiji, predsjednik Komisije za kulturu Grada Županja Zvonimir Stjepanović, u svome se obraćanju nazočnima posebno dotaknuo društvenog konteksta i vrijednosti ovakve publikacije. Čestitke su uputili mnogi, od predsjednika Hrvatske zajednice računovođa Bogomila Cote, predsjednika Gradskog vijeća Županje Gabrijela Galovića, do predstavnika udruga iz cijele Slavonije i Baranje.

Tijekom svečanog dijela skupštine uručena su i priznanja i zahvalnice.

Hitovi: 1640