USKLADIMO FREKVENCIJE

Vlasnike ugostiteljskih objekata osloboditi plaćanja zakupa javne površine za terasu,

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Popuštanje mjera i otvaranje ljetnih terasa s nestrpljenjem očekuju i vlasnici ugostiteljskih objekata, ali i dio građana, te se nadaju kako će od 1. ožujka doći i do određenih promjena u tome segmentu. No, u Županji se ovih dana, od kako je dio ugostitelja ponudio kavu za van, i na terasama na kojima nema stolova i stolica, okupljao određeni broj građana te su se mogla čuti pitanja što će uopće biti s terasama jer vlasnici lokala nisu potpisali nove ugovore o zakupu javnih površina. Pojašnjenje smo dobili u Upravnom odjelu za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja u kojemu ističu kako su se ugovori o zakupu za ljetne terase potpisivali do sada uglavnom od 15. travnja. „Na sljedećoj sjednici Gradskog vijeća Županje koja bi se trebala održati za tjedan dana bit će razmotren prijedlog da se vlasnici ugostiteljskih objekata i za ovu godinu oslobode plaćanja zakupa javne površine za terasu, i to oni vlasnici koji nemaju dug prema Gradu Županja po osnovi zakupa javne površine.” ističe pročelnik Josip Nikolozo. Godišnje je zakup za javne površine na kojima su terase županjskih ugostitelja iznosio oko 130.000 kuna, što znači da bi ovakav oblik pomoći uslijed pandemije korona virusa ugostiteljima bio u istome iznosu. Nastavak je to pomoći iz prošle godine, dodaje pročelnik Josip Nikolozo i pojašnjava da, iako još nisu na snazi novi ugovori o zakupu javnih površina, ugostitelji moraju poštivati određena pravila. Naime, trenutno je, uoči otvaranje terasa, upitno tko i kako kontrolira veličinu terase na kojoj su ugostiteljski stolovi i stolice, obzirom da vlasnici lokala nemaju ugovore u kojima se uvijek navodila i površina terase koju je tijekom ljetnih mjeseci komunalno redarstvo i kontroliralo. „Pravila se znaju i sigurno je kako nitko neće na svoju ruku proširivati terasu i zaobilaziti pravila.” mišljenja su u Upravnom odjelu za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja.

Hitovi: 252