USKLADIMO FREKVENCIJE

In memoriam Mirko Bačić

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
U 61. godini života, 27. siječnja, nakon duge i teške bolesti preminuo je Mirko Bačić, dugogodišnji direktor ureda Turističke zajednice Grada Županja. S velikom tugom Županja i županjski kraj primili su ovu tužnu vijest, jer Mirko Bačić-Dizna bio je turistički djelatnik, čovjek, sin ove Šokadije kojega su mnogi poznavali, s kojim su dugi niz godina surađivali. Živio je za svoju Županju, za svoju Šokadiju i Slavoniju. Borio se i izborio sačuvati običaje našeg grada i našeg kraja, turistički ih promicao diljem Hrvatske i inozemstva. Aktivno je sudjelovao u organizaciji i promociji „Šokačkog sijela”, sa suradnicima je osmislio i dugi niz godina prezentirao običaj pečenja rakije u okviru Sijela. „Kruh naš svagdašnji-žetva i vršidba u prošlosti”, „Savski sajam”, „Cesta zlatne niti”, samo su neki od projekata koje je s brojnim suradnicima i osmislio i provodio godinama, samo s jednom željom: očuvati običaje i tradiciju, približiti ovaj predivni kraj brojnim turistima, predstaviti svoju Šokadiju na najljepši način. Odlazio je diljem Hrvatske i susjednih država na brojne sajmove i priredbe, bio dio „Dužijance” u Subotici, sudjelovao u Sarajevu na priredbi „Kao nekad pred Božić”, u Lukavcu na sajmu „LIST”, bio dio varaždinskog Špancir festa, otvorio vrata Županje brojnim gostima....I u svome gradu, zahvaljujući uspješnoj suradnji s ustanovama, institucijama, tvrtkama, odgojno-obrazovnim ustanovama, pojedincima, nije nedostajalo aktivnosti i projekata kroz koje je promicao zaštitu okoliša. Nema medija s kojim nije surađivao, jer njegova jednostavnost, pristupačnost, gostoljubivost, široko slavonsko srce i duša plijenili su pozornost svih. Zahvaljujući njegovu dugogodišnjem radu i trudu u turizmu, nisu izostale ni brojne nagrade Turističkoj zajednici Grada Županja i Gradu Županja. Nesebično je uvijek bio spreman i surađivati i pomoći, a njegovo veselje i radost životu i jednostavnim stvarima uvijek ćemo pamtiti. S Hrvatskim radiom Županja surađivao je od prvog trenutka osnutka Turističke zajednice Grada Županja i uvijek se rado odazivao svakome pozivu na intervju, sudjelovanje u našem programu i emisijama. Stoga veliko hvala za svaku izjavu, intervju, za svaku lijepu riječ upućenu u našem eteru. Laka mu bila ova hrvatska, šokačka gruda koju je neizmjerno cijenio, volio i poštivao. Počivao u miru Božjem.
Hitovi: 208