USKLADIMO FREKVENCIJE

Ni županjski lovci ne daju se koroni

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Siječanjski broj „Županjskog lista” posljednjih je godina, između ostalog, donosio i priču o likovnoj koloniji na Lovačkoj kući „Gaj”, pripremama županjskih lovaca za tradicionalnu lovačku zabavu...No, u vremenu „novo normalnog”, u vremenu pandemije korona virusa, ni lovci nisu mogli puno toga organizirati, jer i njih je dotaknuo „korona virus”. Baš poput svih ostalih udruga građana. „I nas je korona zaustavila, čak bih rekao da je i nama nanijela dosta štete.” saznajemo od Marijana Karabalića, predsjednika Lovačke udruge „Gaj” Županja koji je koncem srpnja prošle godine postao čelnim čovjekom udruge koja ima 77 članova. Među njima i dvije članice, županjske lovice....”Naša je udruga radila po smjernicama i uputama Lovačkog saveza Vukovarsko-srijemske županije s kojim izvrsno surađujemo. Planova je bilo dosta, ali kako sam rekao, korona je i nama nanijela štete i ne preostaje nam ništa drugo nego se nadati da će u ovoj, 2021. godini sve biti bolje i uspješnije.” ističe Karabalić. I on kao i svi članovi Lovačke udruge „Gaj” Županja dodaje kako se u lovištu nikada ne miruje, pa i zimi. „U zimskim mjesecima jako je važno obilaziti lovište i mi to i činimo i odnosimo hranu i sol u velikim količinama, jer i obilazak i prihrana divljači vrlo su bitni. ” podsjeća ovaj poznati županjski lovac i dodaje kako je i njihovo lovište, kao i sva lovišta ovoga kraja, u vrijeme poplava 2014. godine jako nastradalo. „Posebno smo nastradali što se tiče srneće populacije koja se od poplava dosta smanjila. Što se tiče crne divljači, recimo, divljih svinja, toga ima dovoljno. Moram naglasiti kako mi pernatu divljač kupujemo i u lovište puštamo i do 40 komada, a dvadesetak možda odstrijelimo.„ ističe Karabalić. Zajedno sa članovima Udruge ima dosta planova, među kojima je i sanacija i renoviranje objekta Lovačke kuće, i to u suradnji s Gradom Županja. „Lovačka kuća je građena kako je građena, materijalima koji su bili prije 30-tak godina i planiramo je obnoviti da ovdje bude jedno izletište. Moramo se jako potruditi i trebat će nam velika sredstva za taj projekt.” ističe predsjednik Lovačke udruge „Gaj” Županja Marijan Karabalić zahvaljujući gradonačelniku Davoru Miličeviću na podršci, kao i svim privatnim poduzetnicima i tvrtkama koje im pomažu u realizaciji planiranih aktivnosti.

Najavljuje još jedan značajan projekt: „Planiramo školu lovnog streljaštva obuku za članove svih društava s ovoga područja, dakle, da nam dolaze ovdje sve lovačke udruge.” najavljuje Marijan Karabalić. Obzirom da je godina tek počela, i lovci se nadaju kako će tijekom 2021. uspjeti realizirati barem dio planiranih aktivnosti. Bit će vremena i mogućnosti i za druženja, čobanijadu, dan udruga građana, pa i likovnu koloniju....Za sve ono što im je, kao i građanima, korona uskratila.....
Hitovi: 132