USKLADIMO FREKVENCIJE

Pomoć Sisačko-moslavačkoj županiji poljoprivrednika iz Općine Gunja

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac


GUNJA -  Sabirno mjesto u Gunji, za prikupljanje stočne hrane za potrebite na zemljotresom pogođenog područja Sisačko-moslavačke županije, bilo je minula dva dana kao i 2014. pista, objekti i mehanizacija Peradarnik u Gunji vl. Stjepana Lučić. Tu predvođeni mladićem Mirkom Kandrać, poljoprivrednici dovozili stočnu hranu u traktorskim prikolicama, auto prikolicama i ručnim kolicima. Takav elan u radu se može vidjeti samo u ovakvim prilikama kada čovjek pomaže čovjeku. Tako isto na ovom mjestu su Gunjanci doživjeli kada su primali humanitarnu pomoć poslije katastrofalne poplave. Inicijator ove akcije Mirko Kandrać, poljoprivrednik ističe: „ Naše selo je 2014. razorila katastrofalna poplava. Na ovom mjestu smo primali pomoć od dobrih ljudi, Karitasa, Crvenog križa, Merhameta i onih iz naše domovine i inozemstva. Ovom akcijom uvjerio sam se da nismo njihova dobra djela zaboravili. Dragao mi što ovo činimo za naše prijatelje pogođene razornim zemljotresom. Mi poljoprivrednici iz Gunje i dio iz Račinovaca i Drenovaca smo pokrenuli akciju da bar djelomično ublažimo katastrofu i uzvratimo ljubav prema žiteljima Siska, Petrinje, Gline i brojnih mjesta tog okruženja. Ovo vraća sjećanje kada je Gunja bila kao broj potopljen u moru. Stoku je voda podavila, a od poljoprivrednih usjeva ni zrna nismo imali. No, potres je po meni gori od poplave. Želimo pomoći i malim poljoprivrednicima, domaćinstvima. Spremili smo stočnu hranu u male vreće od 50 kg da ih dobiju i oni koji imaju ovcu, kozu ili kokoši. U Gunji je cijelo selo uključeno, a posebno nas 20 poljoprivrednika u ovu akciju. Sutra Vukovarsko srijemske županije organizirano će tegljačem odvesti nešto više od 20 tona kukuruza, ječma i zobi. Uvjeren sam da će potrebitima dobro doći i pomoći. Želimo im brz oporavak.“ poručio je Mirko Kandrać i zahvalio svim aktivistima.

Tekst i slike: Stjepan Bogutovac

Hitovi: 57