USKLADIMO FREKVENCIJE

Poljoprivrednici potopljene Cvelferije uzvraćaju pomoć onim zemljotresom pogođenim

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac


Poslali  20.920 kg stočne hrane

ĐURIĆI – U malom i omiljenom selu Đurići u Cvelferiji pokrenuta je akcija prikupljanja pomoći za stočare i poljoprivrednike zemljotresom pogođenim mjestima Petrinje. Antun Golubović iz Đurića kaže: „ Ja sam na društvenim mrežama objavio da se prikuplja pomoć u stočnoj hrani za područje Petrinje i susjednih mjesta. Stupio sam u kontakt sa meni poznatim stočarima koje znam sa Gudovačkog sajma. Iz Cvelferije su se ljudi javljali. Odazvalo se dvadesetak Cvelfera. Osobno mislim da je bolje 50 puta davati nego jednom pomoć očekivati. Nitko od nas nije zaboravio pomoć koju smo poslije poplave primili i zahvalni ćemo uvijek biti.“ Vidjeli smo poljoprivrednika iz Đurića Luku Pavlinić kako je lopatom iz svoje prikolice napunio jambo vreću od 1200 kg težine, a tako su ručno punjene i ostale sa kukuruzom, ječmom i zobi. Andrija Matić, pročelnik Upravnog odjela za poljoprivredu VSŽ je naglasio: „ Ovo je prva akcija koju smo podržali i organizirali za stradalnike u potresu. Cvelferija pamti 2014. te na ovaj način pomaže potrebitim. Stožer Civilne zaštite je organizirao prijevoz tegljačem ovih 20.920 kg otpremljene stočne hrane. Zahvalni smo i uglednoj tvrtki „ Seges“ koja je ustupila svoje kapacitete za smještaj i utovar pomoć. Sve ovo smo organizirali za samo dva  dana. Imamo naznaka da će slične akcije pokrenuti Gunja, Otok, Komletinci, Privlaka i Mikanovci u našoj VSŽ.“

Tekst i slike: Stjepan Bogutovac
Hitovi: 57