USKLADIMO FREKVENCIJE

Odbor Društva Crvenog Križa Vukovarsko-srijemske županije predložio MARIJU DUGALIĆ ZA RAVNATELJICU

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

U prostorijama Matice Hrvatske u Vinkovcima jučer održana je sjednica Odbora, a zatim i Skupštine Društva Crvenog križa Vukovarsko-srijemske županije. Sjednicama su predsjedavali dr. Mato Karalić, predsjednik i Ivica Prskalo, ravnatelj DCK-VSŽ, a nazočili su članovi Odbora i Skupštine iz Gradskih društava Vinkovci, Vukovar, Ilok i Županja. Usvojen je rebalans Financijskog plana za 2020. i Prijedlog Financijskog plana društva za 2021. sa očekivanim prihodima i rashodima od 305.000 kuna. Usvojen je i Prijedlog Programa rada za 2021. Predsjednik Karalić je naglasio da će se za mandat zastupnika u Skupštinu birati prema statutarnoj odredbi 21 član i to po ključu GDCK Vinkovci 9, Vukovar 5, Županja 5 i Ilok 2, a odbor broji sedam članova. Odbor je na ovoj sjednici istaknuo stanovište da za ravnateljicu DCK VSŽ predloži  Mariju Dugalić, ravnateljicu GDCK Županja ovo je volonterska funkcija. Gospodin Karalić kaže: „ Kada je riječ o humanim ljudima koji su birani i koje će izabrati za novi mandat to su oni koji su prošli uvjete rada za vrijeme Domovinskog rata, poplave u županjskoj Posavini i migrantsku krizu i sada djeluju u uvjetima Covid epidemije. Korona nam je onemogućila mnoge programe da realiziramo. Ostali smo bez međužupanijskog natjecanja pomlatka i mladeži, bez nastupa na nacionalnoj razini, bez seminara i edukacija za volontere. Nismo se zahvalili dragovoljnim darovateljima krvi u njima zasluženom boravku u Rogoznici. Ostaje nam nada da ćemo to realizirati u godini koju očekujemo.“

Hitovi: 132