USKLADIMO FREKVENCIJE

Božićnica i za umirovljenike bez tekućeg računa

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Grad Županja jučer je na službenoj web stranici uputio obavijest umirovljenicima koji nemaju otvoren tekući račun a imaju mirovinu 3.000 kuna i manje i prebivalište u Gradu Županji da podnesu zahtjev za isplatu božićnice za 2020. godinu. Prijave se primaju do 21. prosinca do 13 sati, a isplata božićnice za prijavljene osobe isplaćivat će se u utorak, 22. prosinca od 10 do 14 sati. Kako bi se smanjilo nepotrebno izlaganje zarazi COVID-19, iz gradskih službi pozvali su građane koji mogu da zahtjeve za svoje bližnje, susjede ili poznanike pošalju elektroničkom poštom. Uz obavijest su priloženi i obrasci zahtjeva, uz mogućnost da božićnicu od 300 kuna preuzme i treća osoba, što se mora navesti u zahtjevu i potvrditi potpisom umirovljenika. Inače, uz zahtjev za božićnicom potrebno je priložiti kopiju osobne iskaznice, odrezak od mirovine ili potvrdu banke ili Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o isplati mirovine za prethodni mjesec (ukoliko umirovljenik ima i inozemnu mirovinu treba priložiti i dokaz o visini inozemne mirovine, te kopiju dokumenta na kojem je vidljiv OIB umirovljenika. Osim na web stranici Grada Županja, potrebni obrasci mogu se preuzeti i na porti Grada Županja. Podsjetimo, nakon odluke Gradskog vijeća Županje o isplati božićnica za umirovljenike s mirovinom 3.000 kuna mjesečno i manje, dio županjskih umirovljenika koji nemaju otvoren tekući račun negodovali su zbog potrebe otvaranja računa u vrijeme pandemije korona virusa, posebice kada je riječ o starijim i nemoćnim osobama koje nisu u mogućnosti odlaziti u poslovne banke. Sada je način isplate dodatno proširen i za očekivati je da će danas i u ponedjeljak, 21. prosinca, i ti umirovljenici moći priložit potrebne dokumente i ispuniti zahtjev. Za očekivati je kako će im njihovi bližnji u svemu tome i pomoći. Iz gradskih službi pozivaju građane da se pridržavaju Odluka Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske te epidemioloških mjera i preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.
Hitovi: 66