USKLADIMO FREKVENCIJE

Poziv umirovljenicima za podnošenje zahtjeva za ostvarivanje prava na božićnicu

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Grad Županja započeo je zaprimanje zahtjeva umirovljenika za ostvarivanje prava na božićnicu, na koju odlukom Gradskog vijeća Županje, imaju svi umirovljenici s prebivalištem na području Županje i mjesečnom mirovinom 3.000 kuna i manje. Uz obrazac zahtjeva na kojemu se trebaju upisati osobni podaci umirovljenika, adresa, broj telefona i broj tekućeg računa, potrebno je priložiti i kopiju osobne iskaznice, te odrezak od mirovine ili potvrdu banke ili Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o isplati mirovine za prethodni mjesec. Ukoliko umirovljenik ima i inozemnu mirovinu treba priložiti dokaz o visini inozemne mirovine. Također, potrebna je kopija dokumenta na kojem je vidljiv IBAN i OIB umirovljenika. Zahtjevi se mogu preuzeti s web stranice Grada Županja ili na porti gradske uprave. Kao što je istaknuto nakon prošlotjedne sjednice Gradskog vijeća Županje na kojoj je odluka o isplati božićnica od 300 kuna donesena jednoglasno, mole se članovi kućanstva umirovljenika da dostave potrebnu dokumentaciju, kako bi u vrijeme pandemije korona virusa što manji broj umirovljenika bio u potrebi dolaziti u gradsku upravu. No, tragom pitanja umirovljenika što će učiniti oni koji nemaju tekući račun, jer primaju mirovinu putem pošte, u gradskoj službi dobili smo odgovor kako svi umirovljenici koji podnose zahtjev za božićnicom moraju imati tekući račun. Isplata božićnice na račun nekoga od ukućana ili bližnjih, a ne na tekući račun umirovljenika nije moguća, pojasnili su nam u gradskoj službi. U vrijeme korone, strožih epidemioloških mjera i preporuka da stariji ne odlaze iz svojih domova, postavlja se pitanje kako će netko zbog božićnice od 300 kuna čekati u redu ispred banke radi otvaranja tekućeg računa? Nije li se sve oko božićnica ipak moglo jednostavnije, lakše i nadasve po zdravlje sigurnije riješiti?
Hitovi: 132