USKLADIMO FREKVENCIJE

Otpad u kontejnere , a ne na njive i uz ceste ...

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Zastrašujuće fotografije ljudskog nemara proslijedio nam je komunalni redar koji ih je snimio nakon dojave građana Županje na terenu, na rubnome dijelu grada, u blizini D-55.
Obavljena svinjokolja i otpad jednostavno bačen uz poljoprivrednu površinu jasno ukazuju da je netko animalni otpad od svinje, ali i divljači, samo „izbacio”, ne brinući niti o zdravlju sugrađana, niti o okolišu. „Nakon dojave građanina koji ondje obrađuje svoje poljoprivredno zemljište na teren je izašao komunalni redar i Grad Županja će postupiti prema propisima. Animalni otpad će se ukloniti i adekvatno zbrinuti. No, postavlja se pitanje zašto netko to čini kada su početkom sezone svinjokolja uz odlagalište otpada postavljena dva kontejnera za animalni otpad u koje građani nakon ovakvih poslova mogu odložiti animalni otpad, i to besplatno. „ rekao je Josip Nikolozo, pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja. Godinama se kontejneri postavljaju na isto mjesto, godinama se u njih može besplatno odložiti animalni otpad, ali, očito nekome je bilo „komotnije” i lakše pod okriljem noći sve izbaciti na poljski put. Ostaje ipak pitanje: zašto?
Hitovi: 92