USKLADIMO FREKVENCIJE

Školski medni dan 7. prosinca

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Ministarstvo poljoprivrede nastavlja s aktivnostima promicanja domaće proizvodnje meda - tako će se 7. prosinca, treću godinu zaredom, provesti program „Školski medni dan”.
Svi učenici prvih razreda osnovnih škola dobivaju med zapakiran u Nacionalnu staklenku zajedno sa slikovnicom edukativnog karaktera o pčelarstvu „Pčelica Jelica i medo Edo“.  Svrha Programa je podizanje svijesti djece o potrebi konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda, ukazivanje na značaj pčelarstva, promocija meda lokalnih proizvođača, ali i povećanje unosa meda u prehrani djece. U dvije godine njegova održavanja u  Programu je sudjelovalo ukupno 826  osnovnih škola s ukupno 72 tisuće učenika prvih razreda kojima je dodijeljen med od 381-og pčelara. Ove godine sudjeluju 853 osnovne škole i 35.596 učenika prvih razreda, a med je isporučilo 216 pčelara odabranih od strane osnivača školskih ustanova, izvijestili su iz Ministarstva poljoprivrede.  
Hitovi: 92