USKLADIMO FREKVENCIJE

Potpora mladim obiteljima za kupnju stana ili kuće 

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić
Riječ je o bespovratnim sredstvima, kako bi se mladim obiteljima pomoglo da dođu do prve nekretnine.
Pravo na financijsku potporu imale su osobe koje u trenutku podnošenja zahtjeva nisu bile starije od 45 godina te osobe čiji bračni ili izvanbračni drug i njihova djeca, životni partner ili neformalni životni partner i njihova djeca u vlasništvu ili u suvlasništvu nemaju stan ili kuću, rekao je pročelnik Upravnog odjela za sport, mlade i demografiju Vukovarsko-srijemske županije Kruno Šarić. "Namjera nam je pomoći stanovništvu u rješavanju stambene problematike s ciljem naseljavanja mladih i mladih obitelji te sprječavanja raseljavanja s područja Vukovarsko-srijemske županije. Ocijenili smo kako su demografski problemi puno veći u našim selima nego u gradovima istaknuo je Šarić te dodao, da je za ovu namjenu osigurano 800 000 kuna, vukovarsko srijemska županija, naime, sufinancira kupnju kuće ili stana iznosom od 25 000 kuna na području gradova te 35 000 kuna na području općina.
I ove godine zanimanje je bilo vrlo veliko, a u narednom razdoblju slijedi dodjela sredstava onim koji su udovoljili kriterijima propisanim Javnim pozivom.
Hitovi: 341