USKLADIMO FREKVENCIJE

XIII. ZAVJETNO VATROGASNO HODOČAŠĆE

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

  

GUNJA -  U želji, namjeri s ciljem čuvanja tradicije Vatrogasne zajednice Drenovci i Vrbanja, te DVD Gunja i Bošnjaci organiziraju u nedjelju 6. rujna XIII. Zavjetno vatrogasno hodočašće Skrovitoj Gospi Šumanovačkoj na marijanskom svetištu u Gunji. Za razliku od svih do sada održanih hodočašća ovo će se održati uz primjenu mjera Nacionalnog stožera civilne zaštite zbog sprječavanja širenja virusa SARS – Cov2. Očekuje se da će na mimohodu i misnom slavlju sudjelovati Dobrovoljna vatrogasna društva Drenovci, Posavski Podgajci, Rajevo Selo, Đurići, Račinovci, Vrbanja, Soljani, Strošinci, Gunja i druga koja žele biti sudionici ovog XIII hodočašća. Sve će biti skromnije osim zagovora Majci Božjoj koji će biti dostojanstven molitvom i pjesmom zaodjenut i ovoga put na Šumanovcima.

Snimio: S. Bogutovac                             Stjepan Bogutovac

Hitovi: 103