USKLADIMO FREKVENCIJE

U "Maslačak" upisano 270 mališana

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
 
 U Dječjem vrtiću „Maslačak” novu će pedagošku godinu pohađati 270 mališana.
„ Već treću godini za redom upisujemo tako veliki broj djece. Ranijih godina u vrtiću smo imali 180 do maksimalno 190 djece. Raduje nas da se ista situacija ponavlja i ove godine. Prostornih kapaciteta imamo, a djeca će biti raspoređena u 12 odgojnih skupina, od kojih su dvije jasličke. Do prije tri godine imali smo maksimalno devet do 10 odgojnih skupina.”, rekla nam je Terezija Nemetz, ravnateljica Dječjeg vrtića Maslačak.
Ovaj trend povećanja teško je objasniti, ali izvjesno je kako posljednjih godina u gradu imamo povećanje djece. Obzirom na iseljavanje mladih obitelji , moguće je da je taj trend sada nešto sporiji, te činjenica da s mladi kji ostaju sve češće odlučuju za više djece i brojniju obitelj.
Inače, upisi u Vrtić su trajali od 1. do 15. lipnja, a od 10. do 24. kolovoza roditelji mogu doći u „Maslačak” i potpisati ugovor.
Hitovi: 219