USKLADIMO FREKVENCIJE

POČELI PRIPREMNI RADOVI NA REKONSTRUKCIJI 130 GODINA STAROG MOSTA BRČKO - GUNJA

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac


Obustava je došla sa ciljem zaštite sigurnosti ljudi i materijalnih dobara. Sačinjenom studijom je utvrđeno da most teret koji je prevožen ne može podnijeti. Gradonačelnik Brčko distrikta BiH Siniša Milić i direktor JP „Putovi“ Brčko Miroslav Miškić i izvođači obišli su most Brčko-Gunja povodom početka pripremnih radova za rekonstrukciju mosta. Gradonačelmik Milić: „ Mi smo ovdje praktično da obilježimo početak radova na rekonstrukciji postojećeg mosta, s ciljem da se teretni saobraćaj ponovo uspostavi na graničnom prijelazu između Brčkog i Gunje, koji je za Brčko distrikt BiH više nego značajan, pogotovo za privredu.“ Direktor JP „ Putovi“ Brčko Miroslav Miškić je taksativno nabrojao što će se sve obaviti u pripremnim radovima i naglasio: „  Uspjeli smo završiti tender kako bi  uveli izvođače radova na mostu da bi oni uradili istražne radove. Podsjećam, novi mostovi se projektuju na eksplatacioni period do 80 godina, a kao što znamo ovaj most ima oko 130 godina. Projekat je, planiran tenderskom dokumentacijom u dvije varijante. Jedna varijanta će vjerovatno biti da vidimo možemo li ovu kolovoznu konstrukciju i uopće čelične rešetke reparirati na način da ide teretni saobraćaj preko nje ili ako ne može onda druga varijanta će biti da ide potpuno nova što bi bila i veća cijena“, kazao je Miškić dodajući da se u ovom momentu raspolaže s 1,6 miliona konvertibilnih maraka koje su određene za ovu namjenu Odlukom Skupštine Brčko distrikta BiH iz prosinca prošle godine.

Hitovi: 301