USKLADIMO FREKVENCIJE

MAJCEV POLOŽIO VIJENAC RUSKIM ZRAKOPLOVCIMA

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac


GUNJA – Gospodin Dmitrij Majcev, glasnogovornik Veleposlanstva Rusije u Hrvatskoj, Anto Gutić, načalnik i Vlado Brkić, predsjednik Općinskog vijeća Gunja položili su vijence na spomenik poginule posade Sovjetskog jurišnog zrakoplova IL-2 pilotu potporučniku garde, nositelju Ordena Crvene Zastave Domovinskog rata 1. reda Vladimiru Filipov Semenoviču ( 1923.-1945.) i strijelcu desetniku garde Pavelu Lisin Petroviču ( 1926.-1945.). Zrakoplov su srušili Nijemci 19. ožujka 1945. Vijenci su položeni i na spomenik u školskom parku na kojem su uklesana imena ruskih zrakoplovaca i 13 poginulih boraca NOV-e iz Gunje. „ Posjetit ćemo mjesta gdje su u Hrvatskoj obilježja poginulim ruskim borcima Crvene armije, položiti vijence zapaliti svijeće i odati poštu. Sovjetski savez je dao ulog za ovu pobjedu poginulo je 27 milijuna ljudi većina su bili civili.

Jednako je dao i hrvatski narod i narodi bivše Jugoslavije koji su na ovim prostorima držali Hitlerovu vojsku i spriječili ih da ne mogu otići na istočni front. Ovim obilježavamo 75. obljetnicu pobjede.“ rekao je Dmitrij Majcev, koji je poslije Gunje položio vijence na spomen obilježja u Iloku, Batini, Belom Manastiru i Vukovaru.

Snimio. S. Bogutovac 

Hitovi: 330