USKLADIMO FREKVENCIJE

Obilježavanje 50 godina priznavanja pasmine Hrvatski ovčar

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
U Velikoj vijećnici grada Županje održan skup u povodu 50 godina priznavanja naše autohtone pasmine Hrvatski ovčar.Hrvatski ovčar je najstarija autohtona hrvatska pasmina priznata od 1969. godine od  Međunarodne kinološke federacije. Organizator skupa je bila  Kinološka udruga Županja čiji su članovi istakli zadovoljstvo sadašnjim stanjem uzgoja ove pasmine, ali i želju za boljom afirmacijom i promidžbenim aktivnostima kojima bi se Hrvatski ovčar kao autohtona pasmina prikazao u pravom smislu kao radni pas. Skup su vodili predsjednik udruge Vinko Filipović i voditelj uzgoja dr.sc. Mijo Fury., a skupu je nazočio i gradonačelnik grada Županje Davor Miličević.
U ime župana Vukovarsko-srijemske županije nazočio je zamjenik pročelnika Upravnog odjela za poljoprivredu Krunoslav Buhač koji je prenio županovu podršku udruzi, ponudio daljnju pomoć županije u svima aktivnostima i preuzeo Zahvalnicu koju je Kinološka udruga dodijelila županu za doprinos unapređenju pasmine Hrvatski ovčar.
foto: Vukovarsko-srijemska županija
Hitovi: 176