USKLADIMO FREKVENCIJE

Obilježena 28.obljetnica ustroja "Sinova ravnice"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima Županje i županjske Posavine obilježena je 28.obljetnica ustroja 131. brigade Hrvatske vojske Županja.
Brojna su izaslanstva položila vijence i upalila svijeće povodom obljetnice ustroja "Sinova ravnice". Ratni zapovjednik 131. brigade Hrvatske vojske Županja pukovnik Franjo Krezić u izjavi za program HRŽ-a je podsjetio na dane ponosa i slave brigade kroz koju je prošlo skoro 8 tisuća pripadnika, od kojih je 58 poginulo, a 172 su ranjena. "Sinovi ravnice", 131. brigada Hrvatske vojske Županja, nositelj je i najviših priznanja: Ordena Nikole Šubića Zrinskog te Zlatnog grba Grada Županje, istaknuto je tijekom obilježavanja 28. obljetnice ustroja na polaganju vijenaca i paljenju svijeća tijekom kojih je moderator bio Zvonimir Stjepanović. Stijeg 131. brigade HV-a i na ovoj je obljetnici ponovo nosio hrvatski branitelj, Zlatko Župarić-Aničić,i nače voditelj tehnike HRŽ-a. Gradonačelnik Županje Davor Miličević naglasio je kako treba obilježavati obljetnice i prisjetiti se doprinosa svih branitelja u obrani Hrvatske. Službu riječi naj 28.obljetnici osnutka 131. brigade Hrvatske vojske Županja predvodio je vlč. Robert Jugović, župnik župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja. Inače, nakon polaganja vijenaca i službe riječi kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u okviru 28. obljetnice 131. brigade Hrvatske vojske Županja, nazočni branitelji i pripadnici "Sinova ravnice" družili su se u svečanoj dvorani "Tena" u Županji. Foto galerijom podsjećamo na proslavu obljetnice "Sinova ravnice".....

 

Hitovi: 533